Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Ostrzeżenie o wzmożonym ruchu: Międzynarodowy Festiwal Modelarski oraz Targ Staroci

Mapa festiwal

Już w najbliższą sobotę, 2 marca rozpoczyna się w Bytomiu – Szombierkach /Hala na Skarpie/ jedna z największych imprez w południowej Polsce - Międzynarodowy Festiwal Modelarski. W tym samym dniu odbędzie się także Targ Staroci. Obie imprezy przyciągają wielu odwiedzających - spodziewamy się utrudnień w ruchu, dlatego zachęcamy do przyjazdu komunikacją publiczną.

Do Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach można łatwo dojechać z dworca autobusowego na pl. Wolskiego i z pl. Sikorskiego, gdzie łączą się linie tramwajowe w Bytomiu.

AUTOBUS:
Z dworca autobusowego w stronę Szombierek dojedziemy liniami nr 118, 146, 183 i 227, gdzie musimy wysiąść na przystanku Szombierki Kościół. Następnie kierujemy się pieszo w stronę ul. Frycza – Modrzewskiego – kierunek Hala na Skarpie i stadion miejski.

TRAMWAJ:
Tramwajem, do przystanku Szombierki Kościół można również dojechać liniami nr 5 i 9 z pl. Sikorskiego. Korzystając z linii nr 9 można wysiąść na przystanku Szombierki Frycza Modrzewskiego. Szczegółowy rozkład jazdy dla linii autobusowych i tramwajowych znajduje się na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego w zakładce Rozkład Jazdy.

Dla osób, które mają zamiar przyjechać samochodem do Szombierek z uwagi na wzmożony ruch - w dniu 2 marca mogą tworzyć się korki już na ul. Zabrzańskiej i Frycza – Modrzewskiego. W tym dniu prosimy o pozostawienie samochodów na parkingach:
• po dawnym markecie TESCO /wjazd od ul. Karpackiej/,
• bocznych ulicach od ul. Frycza – Modrzewskiego tj. ks. Biskupa Włodarskiego (tylko na wysokości od ul. Frycza – Modrzewskiego do Zabrzańskiej), Witosa, Piątka i Krupińskiego,
• na parkingu Szkoły Muzycznej – wjazd od ul. Krupińskiego – możliwość parkowania do 15.30!

Z kolei odcinek ul. ks. Biskupa Włodarskiego od ul. Modrzewskiego do wjazdu na Halę na Skarpie będzie zamknięty od godz. 6.00 do 13.00 w związku z organizowanym Festiwalem Modelarskim.

Apelujemy o nie wjeżdżanie samochodami na trawniki wokół bloków i w parku przy Hali na Skarpie oraz nie utrudnianie przejścia pieszym. Prosimy o przestrzeganie przepisów zakazujących postoju i wjazdu.

źródło:
Biuro Prasowe
Urząd Miejski w Bytomiu