Zagrożenia w ruchu:
Infolinia bezpłatna 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 800 20 44 74

Poprawiamy bezpieczeństwo na bytomskich drogach. Rozpoczęliśmy odświeżanie znaków poziomych

malowanie4Dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych, w pierwszej kolejności odnawiamy przejścia oraz wloty podporządkowane, czyli poziome znaki stop i ustąp pierwszeństwa przejazdu. Linie segregacyjne pasów ruchu (przerywane i ciągłe), strzałki oraz powierzchnie wyłączone z ruchu, będziemy odmalowywać w kolejnych etapach.

Mirosław Kulik z działu Inżynierii Ruchu MZDiM, który nadzoruje prace, wskazuje że będą one wykonywane tak, aby minimalizować utrudnienia w ruchu:

• na drogach krajowych i wojewódzkich, znaki poziome odnawiamy poza godzinami szczytu; można zobaczyć ekipy pracujące w weekendy, także w niedzielę,
• na drogach powiatowych, gminnych i wewnętrznych prace prowadzimy codziennie, a harmonogram ustalany jest tak, żeby znaki były malowane, kiedy na konkretnej ulicy ruch jest mały.

Ważne: Prosimy kierowców o wyrozumiałość oraz żeby zwracali uwagę na pracujące brygady, znaki ostrzegawcze i pachołki zabezpieczające pracujących. Mogą występować chwilowe utrudnienia w ruchu.

Znaki poziome na bytomskich ulicach będziemy odświeżać sukcesywnie.

Obok odświeżenia istniejącego oznakowania, wykonawca będzie wprowadzał potrzebne zmiany i malował nowe znaki, w ciągu całego roku.

Na prace miasto przeznaczy 198 tys. zł. Wykonawca – firma PPUH Perfekt Małgorzata Nowara, został wyłoniony w przetargu. Ta sama firma odmalowywała oznakowanie poziome w Bytomiu, w zeszłym roku.

         malowanie2            malowanie3

         malowanie5            malowanie6

malowanie1