Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Drugie, nowe przejście dla pieszych na Stroszku

TysiacleciaZbudowaliśmy nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Spółdzielców, po licznych zgłoszeniach mieszkańców i radnych Stroszka dot. niebezpiecznych zdarzeń, do których tam dochodziło.

Przedsięwzięcie wiązało się z budową nowego chodnika i przebudową istniejącego - po stronie przystanku autobusowego. Dla komfortu mieszkańców obniżyliśmy krawężniki oraz zastosowaliśmy w nawierzchni chodników kontrastowe krawędzie i znaki dotykowe dla niewidomych i niedowidzących.


Nasi pracownicy zwrócili uwagę, że niektórzy kierowcy prowokują niebezpieczne sytuacje, parkując w obrębie przejścia dla pieszych i skrzyżowania. Samochody ograniczają widoczność pieszych, zasłaniają ich i utrudniają swobodne poruszanie się po chodniku. Obniżony krawężnik na pasach, traktowany jest przez niektórych kierujących jak wjazd do sklepu.

Zwróciliśmy się do bytomskiej straży miejskiej i policji o patrolowanie skrzyżowania Tysiąclecia i Spółdzielców, i reagowanie na nieprawidłowo parkujące i poruszające się samochody.

Prosimy mieszkańców o zgłaszanie takich sytuacji pod numery alarmowe 986, 112 lub 997.