Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347
Informujemy, iż w dniu 14.08.2020 r. Miejski Zarząd Dróg i Mostów będzie nieczynny

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

zdj1Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Przypomnijmy, że dzięki środkom z budżetu miasta, Funduszu Dróg Samorządowych oraz Metropolitalnego Funduszu Solidarności trwa przebudowa aż siedmiu dróg w Szombierkach, Miechowicach, Rozbarku i Stroszku. Teraz dzięki oszczędnościom w czterech z nich zwiększony został zakres prac.

W Miechowicach przebudowywana jest ul. Reptowska, w której rozszerzono zakres prac o przebudowę chodnika na odcinkach: od pawilonu handlowego Carrefour Market do ul. Bławatkowej /lewa strona drogi/, od ul. Gruntowej do wysokości przystanku autobusowego /prawa strona drogi/, od wysokości budynku przy ul. Samotnej 1 do skrzyżowania z ul. Bławatkową /prawa strona drogi/ oraz od ul. Bławatkowej do wysokości budynku przy Reptowskiej 68 /prawa strona drogi/. Warto dodać, że obecnie na ul. Reptowskiej w zakresie podstawowych robót trwają już prace wykończeniowe i porządkowe.

Kolejne ulice, w których dzięki oszczędnościom zwiększono zakres prac, to: Musialika, Małachowskiego i Mochnackiego. Na ul. Małachowskiego rozszerzony został zakres przebudowy o odcinek od ul. Tatrzańskiej do ul. Zakątek, który obejmie wymianę krawężników i nawierzchni drogi oraz nowe przejście dla pieszych przy ul. Tatrzańskiej. Z kolei na ul. Mochnackiego podstawowy zakres robót od ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Rostkowskiego i Karpackiej został już zgłoszony do odbiorów, zaś rozszerzony zakres przebudowy obejmie odcinek ulicy Karpackiej, w tym m.in.: wymianę krawężników, nawierzchni jezdni oraz chodnik przy domkach fińskich ze zjazdami.

Na ulicy Musialika trwają obecnie prace chodnikowe i wykończeniowe po robotach bitumicznych, jednak już wkrótce drogowcy przystąpią do budowy chodnika, którego obecnie brakuje, aby przejść na promenadę, a także do przełożenia krawężników kamiennych i wymiany kostki brukowej na części istniejących chodników.

Warto podkreślić, że wśród przebudowywanych ulic jest także jedna z głównych dróg w Stroszku – ul. Wojciechowskiego. Tam w najbliższych dniach będą wykonywane prace związane z frezowaniem starych warstw bitumicznych na odcinku od zatoki autobusowej do skrzyżowania z ul. Narutowicza oraz prace brukarskie i roboty bitumiczne.

Przypominamy również, że trwają także prace na ul. Grota-Roweckiego i ul. Wyzwolenia. Na Grota-Roweckiego prowadzone są prace chodnikowe i trwają przygotowania do robót bitumicznych, zaś na ul. Wyzwolenia realizowane są roboty bitumiczne oraz prace związane z układaniem nawierzchni pasów postojowych i chodników.

Źródło: UM Bytom
Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

GALERIA:

zdj2zdj3zdj4zdj5zdj6zdj7zdj10zdj11zdj13zdj14zdj15