Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347
Informujemy, iż w dniu 14.08.2020 r. Miejski Zarząd Dróg i Mostów będzie nieczynny

Całodobowa Służba Zabezpieczenia Ruchu Drogowego MZDiM – podsumowanie roku

0Zgłoszenia o awariach drogowych przyjmowane są przez naszych dyspozytorów pod numerem telefonu 32 387-06-55 przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Jeśli widzisz niebezpieczeństwo na drodze; jak opony, kamienie czy inne zagrażające bezpieczeństwu przeszkody, obrócone czy przewrócone znaki drogowe, głębokie wyrwy w drodze, studzienki bez włazów, zniszczone barierki chodnikowe lub niedziałające latarnie oświetlenia ulicznego  - dzwoń na nasz numer alarmowy!

Po zgłoszeniu, pracownicy Zabezpieczenia Ruchu Drogowego natychmiast pojawiają się w miejscu awarii, aby ją naprawić bądź czasowo zabezpieczyć. Dzięki ich szybkiej interwencji na naszych drogach jest bezpiecznie.

Nasi pracownicy patrolują miasto przez całą dobę.  Do ich zadań należy także zabezpieczanie i usuwanie skutków kolizji drogowych, naprawy uszkodzonych barier chodnikowych, prostowanie i montaż wyrwanych słupków oznakowania drogowego i słupków drogowych, wyrównywanie zapadlisk w  chodnikach, usuwanie ubytków kostki brukowej oraz w jedniach – asfaltem „na zimno”, mycie zabrudzonego oznakowania. W trakcie ostatnich wyborów dbali o to, żeby bannery wyborcze nie zasłaniały widoczności kierowcom i pieszym – ściągali je na wniosek policjantów i strażników miejskich. Kontrolują oświetlenie uliczne. W tym roku rozpoczęli odnawianie żółtych barier drogowych na terenie miasta – zerwanie starych powłok, nanoszenie farby antykorozyjnej i malowanie barier na żółto.

W całym roku 2019 pracownicy Zabezpieczenia Ruchu Drogowego MZDiM wykonali:

2945 kontroli latarń ulicznych,
2405 kontroli miejsc niebezpiecznych,
73 interwencji usuwania nielegalnych banerów reklamowych,
490 awaryjnych napraw wyrw asfaltem na zimno,
458 interwencji ustawiania i zbierania awaryjnego oznakowania,
965 drobnych napraw infrastruktury drogowej,
612 napraw oznakowania drogowego,
582 mycia oznakowania,
oraz wiele innych interwencji wymagających natychmiastowego działania.

Do ich zadań należało również ustawianie oznakowania i kontrolowanie organizacji ruchu podczas imprez masowych, m.in. Dni Bytomia, Zlotu Superbohaterów, Biegu Mikołajkowego,  x Moniuszko, czy ogólnokrajowego Tour de Pologne i Święta Niepodległości. Wspomagali policjantów i strażników miejskich w dni wzmożonego ruchu samochodowego – np. Wszystkich Świętych.

Zabezpieczenie Ruchu Drogowego na co dzień ściśle współpracuje z Policją, Strażą Miejską i Pożarną, Pogotowiem Gazowym, Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, itp.
1 2 3 
4 5 6
7 8 9
  
10 11 12 
13