Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Samowolne zasłanianie znaku na ulicy Worpie

znak WorpieNasi pracownicy zauważyli zasłonięty torbą foliową znak na ulicy Worpie, ograniczający tonaż przejazdu od Św. Elżbiety, do ulicy Konstytucji. Samowolne zasłanianie znaków jest wykroczeniem przeciw bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji.

Zgodnie z art. 85 §1 Kodeksu wykroczeń (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 821), „Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

Zasłonięcie znaku zostało zgłoszone na Policję.

W związku z przebudową ul. Świętej Elżbiety, została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która zakłada m.in. że ciężarówki dojeżdżające do firm zlokalizowanych na przebudowywanej ulicy, jadą przez Worpie, a następnie w jednym kierunku przez Świętej Elżbiety, do Konstytucji. Z uwagi na konieczność utrzymania ruchu nie da się całkowicie wyeliminować ruchu ciężarówek na Worpie. Ograniczenie tonażu przy skrzyżowaniu Worpie ze Św. Elżbiety zostało wprowadzone, żeby ciężarówki tamtędy nie wracały. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie samowolnego zasłania znaku w tym miejscu.