Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347
W związku z awarią telefonów stacjonarnych na cmentarzu komunalnym kontakt pod numerem komórkowym: 691-454-943

Malowanie oznakowania poziomego na ulicy Grota Roweckiego

Grota2Trwa malowanie oznakowania poziomego na przebudowanej Grota Roweckiego. Z uwagi na trudne, jesienno-zimowe warunki, oznakowanie które zostało wymalowane pod koniec roku, wymaga teraz poprawienia.

W celu zwrócenia szczególnej uwagi kierowców na uczennice i uczniów oraz odprowadzających ich opiekunów, przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 44, zostało wymalowane z użyciem ostrzegawczej, czerwonej farby. Pojawią się także linie warunkowego zatrzymania się, linie STOP, oznakowanie przystanku autobusowego, odmalowane zostaną przejścia na skrzyżowaniu z Orzegowską, itd.

Z uwagi na bardzo ciepłe, wiosenne dni, w najbliższych tygodniach będzie można zobaczyć drogowców odmalowujących oznakowanie na drogach przebudowywanych w zeszłym roku. Priorytetem jest dla nas zwiększanie bezpieczeństwa pieszych, dlatego w wielu miejscach pojawią się ostrzegawcze czerwono – białe przejścia dla pieszych.
Dzięki dofinansowaniom pozyskanym przez Gminę Bytom z Funduszu Dróg Samorządowych i Metropolitalnego Funduszu Solidarności udało się nam - obok Grota Roweckiego, przebudować ulice: Małachowskiego, Mochnackiego, Musialika, Reptowską, Wojciechowskiego, Wyzwolenia, Karpacką oraz dokończyć przebudowę Katowickiej.

Grota1Grota3Grota4