Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347
Informujemy, iż w dniu 14.08.2020 r. Miejski Zarząd Dróg i Mostów będzie nieczynny

Rusza naprawa szkód górniczych na ulicy Racjonalizatorów

Zdjęcie - RacjonalizatorówKonieczność przeprowadzenia remontu wynika z wystąpienia szkody górniczej w ulicy, jak również w sąsiadującym parku. Zakres remontu obejmuje wzmocnienie korpusu drogowego w miejscu wystąpienia szkody, na odcinku ok 70 metrów bieżących, poprzez rozbiórkę warstw bitumicznych, podbudowy, ułożeniu warstw georusztu wzmacniającego podłoże, odtworzeniu warstw podbudowy z kruszyw oraz odtworzeniu warstw bitumicznych.

Wartość robót to 218 380,95 zł brutto, a całość na podstawie zawartej ugody na usuwanie szkód górniczym w infrastrukturze drogowej, finansowana jest przez Zakład Górniczy Spółkę: Weglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK „Bobrek–Piekary Ruch Bobrek”.

Planowane zakończenie robót to polowa maja. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to Wykonawca deklaruje, że dołoży wszelkich starań by zakończyć je wcześniej.

Z uwagi na panujące w kraju obostrzenia, związane z zagrożeniem koronawirusem – dłuższy obieg dokumentów, praca zdalna, mniejsza dostępność pracowników, więcej czasu zajęło przygotowanie porozumienia pomiędzy Spółką Węglokoks, a Gminą Bytom i przeprowadzenia czynności przetargowych. Za uciążliwości spowodowane objazdem i robotami - przepraszamy.