Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Pozyskaliśmy kolejne środki na modernizację dróg z Funduszu Dróg Samorządowych

zdj9Przebudowa ul. Narutowicza w Stroszku, a także przebudowa drogi do budynków 105 a,b,c przy ul. Siemianowickiej w Rozbarku. To kolejne inwestycje drogowe, na jakie pozyskaliśmy dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestycje drogowe są kluczowe dla naszego miasta. Nie tylko poprawiają komfort jazdy kierowców, ale mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo – mówi Mariusz Wołosz prezydent Bytomia. Planując inwestycje drogowe zawsze staramy się o dofinansowanie do nich. Już w 2019 roku pozyskaliśmy kilka milionów na sześć ulic z Funduszu Dróg Samorządowych. Teraz również z FDS-u otrzymaliśmy kolejne środki na przebudowę dwóch dróg – dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

W ramach robót na ul. Narutowicza łączącej ul. Wojciechowskiego z ul. Strzelców Bytomskich w Stroszku zaplanowanowaliśmy przebudowę drogi na długości blisko 600 metrów, a także przebudowę chodnika oraz budowę drogi rowerowej. Nowa droga rowerowa będzie łączyć się istniejącymi drogami rowerowymi wzdłuż Strzelców Bytomskich i Szymały. Miejski Zarząd Dróg i Mostów chce rozwijać sieć dróg rowerowych w Bytomiu. W tym celu opracowaliśmy projekty dróg rowerowych łączących centrum miasta z dzielnicami i sukcesywnie będziemy je rozbudowywać.

Z kolei w Rozbarku przebudujemy drogę do budynków przy ul. Siemianowickiej 105 a,b,c, które gmina przejęła na cele mieszkaniowe oraz do firm tam zlokalizowanych. W ramach zaplanowanych prac wykonamy przebudowę drogi na długości ponad 130 metrów wraz z budową chodnika i oświetlenia oraz z kanalizacją deszczową.

Na obydwie inwestycje drogowe pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości aż 75% z Funduszu Dróg Samorządowych. Warto przypomnieć, że to kolejne dofinansowania jakie pozyskaliśmy – w 2019 roku pozyskaliśmy środki z FDS na przebudowę siedmiu ulic: Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej, Musialika, Wojciechowskiego, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

Przypomnijmy, że przebudowa pięciu ulic: Wojciechowskiego, Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika już się zakończyła, zaś przebudowy ulic: Szyby Rycerskie i Św. Elżbiety są właśnie realizowane – więcej szczegółów TUTAJ – link - https://www.bytom.pl/uwaga-kierowcy-trwaja-remonty-i-modernizacje-drog-w-bytomiu

zdj13zdj3aaa2