Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Dewastacja placu zabaw w Rozbarku. Sprawa została zgłoszona Policji

zdj1W 2019 roku zakończyła się rewitalizacja Rozbarku, w którym dzięki środkom unijnym udało się wykonać szereg inwestycji jak: promenadę i kładkę nad ul. Siemianowicką, plenerowe siłownie, chodniki oraz place zabaw. Niestety dwa urządzenia na placu zabaw przy ul. Królowej Jadwigi, warte około 390 000 zł, zostały zdewastowane.

Każdy przejaw wandalizmu będziemy bezwzględnie ścigać. Nie potrafię zrozumieć czym można się kierować niszcząc wspólne dobro, które ma służyć wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Sprawa została zgłoszona na Policję i mam nadzieję, że sprawca lub sprawcy poniosą koszty naprawy zniszczonych urządzeń – mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Dewastacji uległ plac zabaw przy ul. Królowej Jadwigi, który został oddany do użytku w drugiej połowie 2019 roku. Uszkodzeniu uległ bujak warty około 10 tys. zł oraz zniszczone zostało urządzenie wielofunkcyjne, które wraz z wyposażeniem i montażem kosztowało około 380 tysięcy zł. Ze względów bezpieczeństwa zniszczony obiekt został całkowicie wyłączony z użytkowania.

Apelujemy do mieszkańców o pomoc. Jeśli widziałeś sprawcę lub sprawców dewastacji placu zabaw zgłoś taką informację na Policję. Nie pozwólmy niszczyć naszego wspólnego dobra, z którego korzystamy na co dzień.

zdj2zdj5

zdj3zdj4zdj6

Źródło: UM Bytom
Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum MZDiM w Bytomiu