Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Ruszył przetarg na przebudowę ul. Narutowicza w Stroszku

Narutowicza 1Jedna z głównych ulic w Stroszku – ul. Narutowicza łącząca ul. Wojciechowskiego i Strzelców Bytomskich jeszcze w tym roku zostanie przebudowana. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 1,9 mln zł.

Dzięki pozyskaniu kolejnych środków z Funduszu Dróg Samorządowych, jeszcze w tym roku zrealizujemy kolejną ważną inwestycję drogową w Stroszku – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. To kolejna – po przebudowie ul. Wojciechowskiego – inwestycja, która ma poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwo mieszkańców Stroszka – dodaje Michał Bieda.

Przypomnijmy, że w 2019 roku w Stroszku przebudowano ulicę Wojciechowskiego od skrzyżowania z ul. Rydza-Śmigłego/Narutowicza do ul. Strzelców Bytomskich. Kolejną inwestycją drogową w tej części miasta będzie przebudowa ul. Narutowicza. Dzisiaj, 9 czerwca ogłoszony został przetarg na realizację tej inwestycji, w ramach której zostanie przebudowana ul. Narutowicza na odcinku około 700 metrów od skrzyżowania ul. Wojciechowskiego do ul. Strzelców Bytomskich, chodniki oraz powstanie droga rowerowa. Nowa droga rowerowa będzie się łączyć z istniejącymi drogami rowerowymi wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich i Szymały.

Warto dodać, że w ramach przebudowy ul. Narutowicza zainstalowane zostaną także elementy uspokojenia ruchu, wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów. Z myślą o pieszych pojawią się dodatkowe ławki, obok tych, które dziś rozmieszczone są wzdłuż ogrodzenia terenu dawnego stadionu, a obecnie centrum handlowego.

Przypomnijmy, że w tym roku realizowane są już dwie inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych – przebudowa ulic: Szyby Rycerskie i Św. Elżbiety. Dwie kolejne – ul. Narutowicza i budowa drogi do budynków przy ul. Siemianowickiej 105 a,b,e wykonane zostaną jeszcze w tym roku.

Przebudowa ul. Narutowicza powinna zakończyć się w połowie października br., a jej szacunkowy koszt to 1 mln 930 tys. zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 75%.

Narutowicza 2 Narutowicza 3 Narutowicza 4 

Narutowicza 5 Narutowicza 6 Narutowicza 7 

Narutowicza 8 Narutowicza 9 Narutowicza 10

Narutowicza 11 Narutowicza 12 Narutowicza 13

Źródło zdjęć: UM Bytom