Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Na spacer nad fontannę

a1

Do 7 lipca wszystkie bytomskie fontanny zostaną uruchomione. Taką decyzję podjęły władze miasta po otrzymaniu zielonego światła od Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej o braku przeciwwskazań co do otwarcia miejskich wodotrysków.

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na włączenie miejskich fontann, które ze względów epidemicznych nie zostały uruchomione o zwyczajowej porze. Wynikało to z zaleceń sanepidu który podkreślał, że mgiełka wodna z pobliżu fontann może być dodatkowym nośnikiem dla cząstek wirusa.

Ostatecznie wobec braku przeciwwskazań ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu, planujemy do jutra, 7 lipca uruchomić wszystkie miejskie fontanny. Większość z nich jest już gotowa do otwarcia, a w części prowadzone są ostatnie prace konserwacyjne – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

W Bytomiu działa już fontanna na Rynku, a wkrótce będą cieszyć oczy i chłodzić w upalne dni wodotryski na placu Targalskiego, przed Urzędem Miejskim, gdzie prowadzone są ostatnie prace naprawcze, a także w Parku Miejskim przy muszli koncertowej.

Uruchomiona będzie też fontanna na Górze Miłości oraz na placach: Akademickim, Barbary, Sikorskiego, w Parku Mickiewicza oraz w Miechowicach.

a2a3a6

a4a5

Źródło: UM Bytom
Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek