Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

#BytomNaKole - pokaż nam, którędy jeździsz na rowerze

bytom Na Kole

Wyrusz z nami przez Bytom na kole! Od 3 do 31 sierpnia w ramach akcji #BytomNaKole zapraszamy każdego rowerzystę do podzielenia się przebiegiem tras, jakimi przemierza Bytom. Wystarczy dołączyć do rywalizacji w popularnej aplikacji Endomondo, lub przejechać swoją ulubioną trasę z włączonym nadajnikiem GPS i przesłać swój ślad na adres mailowy. Mapowanie jest elementem konsultacji społecznych przy tworzeniu sieci ścieżek, dróg i tras rowerowych w Bytomiu.

Przez wiele lat w Bytomiu kwestia dróg rowerowych spychana była na margines, a przecież jest to temat, który żywo interesuje bytomian i nie tylko. Przeprowadziliśmy już szereg konsultacji i spotkań z władzami Metropolii oraz sąsiednimi miastami, podczas których opracowana została wstępna koncepcja kierunków rozwoju sieci rowerowej. O opinię prosimy  teraz samych rowerzystów – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Pokaż nam swoje trasy po Bytomiu

#BytomNaKole to akcja, której celem jest zainteresowanie bytomian tworzeniem sieci szklaków rowerowych. Zapraszamy wszystkich entuzjastów jazdy na rowerze do planowania swoich wypraw po Bytomiu, a następnie do podzielenia się z nami trasami przejazdów – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Pomocne w tym będą  popularne wśród osób jeżdżących na rowerze aplikacje mobilne takie jak np. Endomondo, Strava czy Garmin Connect. Przebieg trasy można zarejestrować także za pomocą modułu GPS w smartfonie. Przejechane trasy można wysyłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub udostępniać w wydarzeniu #BytomNaKole w portalu społecznościowym Facebook

Rowerzyści mogą też dołączyć do rywalizacji Miasta Bytom pod nazwą #BytomNaKole w aplikacji Endomondo i w ten sposób podzielić się trasami przejazdów po Bytomiu. Na rowerzystów, którzy podzielą się swoimi trasami Biuro Promocji Bytomia przygotowało drobne upominki. Akcja mapowania tras rowerowych przez bytomian potrwa od 3 do 31 sierpnia.

Trzy etapy i na rower!

W Bytomiu opracowano wstępną koncepcję kierunków rozwoju sieci rowerowej przy współpracy z Metropolią (tworzącej międzygminną velostradę), z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz ościennymi miastami oraz rozwojem istniejącej sieci dróg rowerowych w Bytomiu.

W Bytomiu zakończyły się prace nad inwentaryzacją istniejącej infrastruktury rowerowej. Miejski Zarząd Dróg i Mostów pracuje nad koncepcją zagospodarowanie tras „realnych”, czyli istniejących szlaków, które przy niewielkich nakładach finansowych mogłyby uatrakcyjnić bytomską sieć tras rowerowych. Dlatego  niezbędna jest aktualizacja danych i identyfikacja w terenie przebiegu tras. Pomocni będą bytomscy rowerzyści, których zapraszamy do wspólnego mapowania tras w ramach akcji #BytomNaKole. Udział w akcji zadeklarowali radni bytomskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Tekst: Małgorzata Węgiel - Wnuk
Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom