Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Rozpoczęliśmy prace na ul. Narutowicza w Stroszku

zdj1

We wtorek, 18 sierpnia wprowadziliśmy zmianę organizacji ruchu na ul. Narutowicza w Bytomiu-Stroszku, gdzie rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.

5 etapów przebudowy 700-metrowego odcinka jezdni, nowa droga rowerowa, elementy uspokojenia ruchu, przebudowa chodnika, nowe nasadzenia drzew i krzewów. Ruszyła przebudowa ulicy Narutowicza, jednej z głównych dróg w Bytomiu-Stroszku łączącej ul. Wojciechowskiego z ul. Strzelców Bytomskich.

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto środków z Funduszu Dróg Samorządowych, inwestycja jeszcze w tym roku zostanie zrealizowana. Jej koszt to 1 029 507 zł, z czego aż 75% stanowi właśnie dofinansowanie z FDS.

W każdym z etapów ulica Narutowicza będzie drogą jednokierunkową od ul. Wojciechowskiego w kierunku ul. Strzelców Bytomskich do zjazdów na tereny Parku Handlowego Bytom-Stroszek, do których zapewniony będzie dojazd również od strony ul. Strzelców Bytomskich. Trasa objazdu do ul. Narutowicza na czas trwania wszystkich etapów będzie prowadzona ulicami Strzelców Bytomskich i Wojciechowskiego.

W I etapie wykonawca będzie prowadził prace po lewej stronie jezdni w kierunku od ul. Wojciechowskiego do ul. Strzelców Bytomskich. Podczas robót wykonane zostaną prace związane z budową drogi rowerowej oraz pracami brukarskimi w zakresie poszerzenia istniejącego chodnika. Jednocześnie realizowane będą prace związane z wymianą krawężników oraz nawierzchni jezdni.

Prosimy o zachowanie ostrożności i o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. O zmianach w tymczasowej organizacji ruchu będziemy informować w kolejnych komunikatach.

zdj2zdj3zdj4zdj5zdj6zdj7zdj8 

Mapa - Wydział Geodezji Urzędu Miejskiego w Bytomiu

Mapa

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek