Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347
TELEFON ALARMOWY AKCJA ZIMA POWIATOWEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W BYTOMIU: +48 47 851 02 15

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY TYMCZASOWEJ ZMIANY ORGANIZACJI NA UL.ZABRZAŃSKIEJ W REJONIE SKRZYŻOWANIA Z UL.FRYCZA-MODRZEWSKIEGO

W ślad za zgłoszeniem otrzymanym od Wykonawcy realizującego przebudowę na skrzyżowaniu ul.Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego tutejszy Zarząd informuje, że w dniu 5 listopada 2021 r. od godz. 900 na ul.Zabrzańskiej będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu w związku wprowadzeniem kolejnego etapu robót. Wykonawca planuje rozpocząć roboty na 130-metrowym odcinku północnej części jezdni ul.Zabrzańskiej przy zapewnieniu ruchu kołowego po południowej części ulicy przy użyciu wahadłowej sygnalizacji świetlnej. Ważnym zaznaczenia jest zmiana usytuowania dotychczasowego przejścia dla pieszych zlokalizowanego po wschodniej stronie skrzyżowania.

Nowe tymczasowe przejście dla pieszych zostanie wyznaczone na ul.Zabrzańskiej w rejonie drogi wewnętrznej przy cmentarzu i z uwagi na swoją lokalizację będzie sterowane także przy użyciu sygnalizacji wahadłowej. Według założeń projektowych przeniesieniu ulegnie także przystanek autobusowy na kierunku w stronę dzielnicy Bobrek. Wykonawca winien przygotować tymczasową zatokę autobusową na ul.Zabrzańskiej na wysokości wlotu ul.Frycza-Modrzewskiego oraz zapewnić wykonanie tymczasowego peronu przystankowego wraz z bezpiecznym przeprowadzeniem pieszych przez torowisko w kierunku północnym.
W mocy pozostają obowiązujące objazdy wprowadzone we wcześniejszych etapach. Ulica Frycza-Modrzewskiego nadal pozostaje zamknięta.
Prosimy o zachowanie ostrożności i o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.