Przy ul. Strzelców Bytomskich w rejonie Domu Pomocy Społecznej „Pomocna Dłoń” powstanie nowy chodnik. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał wartą ponad 586 tys. zł umowę z wykonawcą na opracowanie projektu oraz realizację robót budowlanych w rejonie DPS w Bytomiu–Suchej Górze. Na inwestycję, która ma poprawić bezpieczeństwo pieszych pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 197 tys. zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Będzie bezpieczniej przy Domu Pomocy Społecznej w Suchej Górze

Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i przebudowę zatoki autobusowej, zjazdu oraz chodnika wzdłuż ulicy Strzelców Bytomskich na odcinku od Domu Pomocy Społecznej „Pomocna Dłoń” w Suchej Górze do granicy z Tarnowskimi Górami.

– Odcinek ulicy Strzelców Bytomskich od Domu Seniora do granicy z Tarnowskimi Górami to jedyny odcinek tej ulicy w Suchej Górze, gdzie brakuje chodnika. Jego powstanie z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych, którzy z DPS oraz osiedla chcą dojść do przystanku autobusowego – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.


  • Będzie bezpieczniej przy Domu Pomocy Społecznej w Suchej Górze(1) Autor: Hubert Klimek
  • Będzie bezpieczniej przy Domu Pomocy Społecznej w Suchej Górze(2) Autor: Hubert Klimek
  • Będzie bezpieczniej przy Domu Pomocy Społecznej w Suchej Górze(3) Autor: Hubert Klimek
  • Będzie bezpieczniej przy Domu Pomocy Społecznej w Suchej Górze(4) Autor: Hubert Klimek
  • Będzie bezpieczniej przy Domu Pomocy Społecznej w Suchej Górze(5) Autor: Hubert Klimek


Jaki jest zakres inwestycji w rejonie Domu Seniora?

Umowa przewiduje budowę 300-metrowego odcinka chodnika łączącego DPS z osiedlową ulicą w rejonie granicy z Tarnowskimi Górami, przebudowę zjazdu oraz zatoki autobusowej na przystanku Sucha Góra Dolomity, gdzie zatrzymują się autobusy linii nr 19 i 158. Ponadto przebudowane zostanie także oświetlenie uliczne, a część słupów będzie przestawiona. Wykonane zostanie także odwodnienie drogi wraz z powstaniem studzienki ściekowej.

Najpierw projekt, później prace budowlane

Zgodnie z umową wykonawca ma 18 miesięcy na realizację całej inwestycji, która została podzielona na dwa etapy. Pierwszy potrwa do 12 miesięcy i związany jest z opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej i uzyskaniem niezbędnych decyzji umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych. Drugi etap, czyli wykonanie wszystkich prac potrwa około 6 miesięcy.


Logo Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii