Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Suchogórzanie zgłosili swoje uwagi i propozycje do projektu przebudowy ul. 9-go Maja

Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (1)Za nami II etap konsultacji społecznych związanych z przebudową ulicy 9-go Maja w Bytomiu - Suchej Górze. Tym razem mieszkańcy zgłosili swoje uwagi, sugestie i propozycje do gotowego projektu przebudowy ważnej ulicy w Suchej Górze, która łączy ul. Strzelców Bytomskich z ul. prymasa Stefana Wyszyńskiego.

- Dziękujemy za wszystkie uwagi i propozycje, jakie suchogórzanie złożyli w ramach II etapu konsultacji w sprawie przebudowy ulicy 9-go Maja - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Mieszkańcy szczególnie zwracali uwagę na kwestie związane z przebudową chodników, wytyczenia miejsca „kiss and ride” przy Przedszkolu nr 56, a także możliwość postawienia paczkomatu w rejonie OSP Sucha Góra - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Przebudowa chodników, zwiększenie bezpieczeństwa dzieci oraz miejsca parkingowe. To najważniejsze kwestie poruszone przez mieszkańców Suchej Góry

Mieszkańcy Bytomia chcą mieć wpływ na kształt realizowanych inwestycji drogowych w mieście. W ramach II etapu konsultacji w sprawie przebudowy ul. 9-go Maja mieszkańcy zgłosili swoje propozycje i uwagi a najważniejsze z nich to przebudowa chodnika wzdłuż ulicy 9-go Maja, stworzenie miejsca „kiss and ride” oraz zwiększenie liczby miejsc parkingowych w okolicach Przedszkola Miejskiego nr 56, a także wypoziomowanie chodników tak, aby podczas gwałtownych opadów atmosferycznych woda nie wlewała się na posesje. Warto dodać, że suchogórzanie poruszyli także sprawę postawienia paczkomatu na parkingu przed Ochotniczą Strażą Pożarną w Suchej Górze oraz kwestię bezpieczeństwa zwłaszcza w rejonie Przedszkola nr 56, gdzie mieszkańcy sugerowali poprawę widoczności dla osób wyjeżdżających z przedszkola.

- Podobnie, jak w przypadku ulicy Nickla, wszyscy mieszkańcy zgłaszający swoje propozycje i uwagi związane z przebudową ulicy 9-go Maja otrzymali odpowiedzi i wyjaśnienia spraw, jakie poruszali w korespondencji mailowej - mówi Kinga Napora z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. - Warto podkreślić, że wiele ze zgłaszanych uwag zostało wdrożonych na etapie projektu przebudowy ulicy 9-go Maja, dzięki czemu mogliśmy mieszkańcom szczegółowo wyjaśnić ich zakres - dodaje Kinga Napora.

Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (2)

Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (3)Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (4)

Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (11)  Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (6)Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (7) 

Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (8)  Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (10)Bytom - Sucha Góra ulica 9-go Maja (9) 

Ważna inwestycja dla mieszkańców Suchej Góry. Miasto będzie starać się o zewnętrzne dofinansowanie

Projekt przebudowy ul. 9-go Maja, na odcinku od skrzyżowania z ul. Strzelców Bytomskich do skrzyżowania z ul. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, zakłada przeprojektowanie skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i 9-go Maja. Ruch samochodów na ul. 9-go Maja ma zostać uspokojony - przy Przedszkolu Miejskim nr 56 projektant założył utworzenie wyniesionego przejścia dla pieszych. W ramach przebudowy na wysokości cmentarza droga zostanie poszerzona. Na całej długości planowana jest przebudowa chodników, uporządkowanie miejsc do parkowania, a także powstanie schodów terenowych do parku „Grota”.

Warto dodać, że gmina prowadzi starania o pozyskanie środków zewnętrznych na przebudowę ulicy 9-go Maja, dlatego też zakończenie fazy projektowej tej drogi, w przypadku pozyskania środków finansowych, umożliwi przystąpienie do zamówienia publicznego, które wyłoni wykonawcę tej ważnej inwestycji drogowej w Bytomiu - Suchej Górze.


Autor zdjęć: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu - fot. Hubert Klimek