Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347
Informujemy, iż w dniu 14.08.2020 r. Miejski Zarząd Dróg i Mostów będzie nieczynny

Zakup nowych pojazdów służbowych

auto1W grudniu kupiliśmy dwa nowe samochody, których łączny koszt wyniósł 150 tyś. zł.

Duży samochód – Fiat Ducato, o wartości 110 tyś. zastąpi obecnie używany i wyeksploatowany samochód Zabezpieczenia Ruchu Drogowego tego samego typu. Jest to „koń roboczy”, czyli najważniejszy samochód naszych służb drogowych. Bez niego niemożliwe byłoby całodobowe zapewnienie bezpieczeństwa na bytomskich drogach. Za jego pomocą pracownicy ZRD będą m.in. zabezpieczać ubytki asfaltem „na zimno”, uzupełniać braki w kostce brukowej, stawiać przewrócone znaki, wygradzać niebezpieczne miejsca np. po kolizjach i wypadkach drogowe, zwalone konary drzew, budynki grożące zawaleniem, stawiać i poprawiać wyłamane lub skrzywione słupki drogowe, itd.

Warto podkreślić, że zabudowa części transportowej nowego Fiata Ducato została wykonana przez pracownika MZDiM, w oparciu o wieloletnie doświadczenia i potrzeby Zabezpieczenia Ruchu Drogowego. Pozwoliło to na dodatkowe oszczędności przy zakupie samochodu.

Drugi mniejszy samochód – Citroen C1 będzie służył inspektorom drogowym do weryfikacji zgłoszeń mieszkańców i służb miejskich, do nadzorowania i do odbiorów prac remontowych i przebudów dróg oraz chodników, itd. Nowe auto zastąpi wyeksploatowaną KIĘ z uszkodzonym silnikiem, której naprawa nie jest opłacalna.

Pozyskane środki finansowe na zakup obu samochodów pochodziły z budżetu gminy Bytom.
Wymiana wyeksploatowanych samochodów na nowe, pozwoli nam realizować zadania związane z bezpieczeństwem i komfortem kierowców, pieszych, rowerzystów, poruszających się po Bytomiu.

GALERIA:

auto2auto3auto4auto5auto6