Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Parkomaty i włączniki sygnalizacji świetlnej podczas epidemii

ParkomatMiejski Zarząd Dróg i Mostów informuje, iż ekrany dotykowe w parkomatach ŚKUP są czyszczone przez pracowników operatora Strefy Płatnego Parkowania. Dokładamy starań, żeby ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Pracownicy Strefy Płatnego Parkowania otrzymali polecenie dezynfekcji wszystkich ekranów dotykowych kilkukrotnie w ciągu dnia.


Powyższe działania nie pozwalają całkowicie wyeliminować ryzyka zarażenia, dlatego prosimy o stosowanie się do zaleceń lekarzy, m.in.
• częste mycie rąk / dezynfekowanie rąk
• powstrzymywanie się od dotykania okolic ust, nosa, oczu

Zachęcamy do korzystania z płatności przez urządzenia mobilne: SKYCASH, moBILET, CitiPark APP. Ta forma pozwala nie korzystać z wyświetlacza parkomatu.

Włączniki na sygnalizatorach przy przejściach na pieszych można uruchamiać używając rękawiczki, łokciem lub przedramieniem osłoniętym kurtką lub swetrem. Nie planujemy ich wyłączać, ponieważ rodzi to konieczność przeprogramowania sterowników sygnalizacji świetlnej w wielu miejscach, co wymaga czasu, rodzi duże koszty. Przełączenie sygnalizacji w inne programy utrudniłoby poruszanie się samochodami. Także w tym przypadku prosimy o stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa zalecanych przez lekarzy.

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia można znaleźć tutaj: https://gis.gov.pl/aktualnosci/apel-glownego-inspektora-sanitarnego-w-zwiazku-z-wystepowaniem-koronawirusa-w-polsce/