Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

Poznaliśmy koncepcję Zielonej Strefy przy Katowickiej 29

1Cieszę się, że mieszkańcy po raz kolejny aktywnie wzięli udział w konsultacjach dotyczących Zielonej Strefy przy ul. Katowickiej. Dzięki dwóm spotkaniom mogliśmy nie tylko poznać oczekiwania mieszkańców, ale też wspólnie wypracować projekt. Dzięki temu, park kieszonkowy, który powstanie w miejscu wyburzonej kamienicy będzie odpowiadał na potrzeby mieszkańców ul. Katowickiej – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

W środę, 5 sierpnia po raz drugi odbyły się konsultacje społeczne poświęcone Zielonej Strefie przy ul. Katowickiej 29, w których wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, projektanta oraz mieszkańcy ul. Katowickiej i sąsiednich ulic. Przypomnijmy, że w pierwszym – lipcowym spotkaniu – mieszkańcy mogli zapoznać się z kilkoma projektami zagospodarowania pustego placu, ale również zgłosić swoje pomysły i uwagi do przedstawionych koncepcji. Z przeprowadzonego wśród mieszkańców badania ankietowego wynika, że mieszkańcom zależy na zazielenieniu terenu przy ul. Katowickiej i utworzeniu tu miejsca rekreacji dla dzieci. Wczoraj projektant zaprezentował już gotową koncepcję zagospodarowania wolnej przestrzeni.
W ramach Zielonej Strefy przy ul. Katowickiej ma powstać tu m.in. ścianka wspinaczkowa, piaskownica i tzw. gabinet luster. Zostanie zamontowany zestaw zabawowy. Teren zazieleni się – posadzone zostaną pnącza, rośliny płożące, drzewa. Mieszkańcy będą mogli odetchnąć, siadając na ławkach i siedziskach. Warto dodać, że w zaprezentowanej koncepcji wejście od ul. Katowickiej ma być wykonane w formie bramy ogrodowej, zaś od strony ul. Wałowej zostanie wykonane wejście z betonowych schodów połączone z elementami zieleni, dzięki czemu powstanie kolejny łącznik między ul. Katowicką a Wałową.
Projekt przypadł do gustu mieszkańcom, którzy zaakceptowali zaproponowane przez projektanta rozwiązania. Teraz pozostaje nam ogłoszenie przetargu na realizację zadania – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Warto podkreślić, że zagospodarowanie pustego placu przy ul. Katowickiej 29 było inicjatywą społeczną, a projekt został zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Niestety nie uzyskał niezbędnej liczby głosów, jednak uznaliśmy, że warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom bytomian i stworzyć przy ul. Katowickiej zieloną enklawę – dodaje Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Projekt Zielona Strefa na ul. Katowickiej zostanie zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wartość dofinansowania w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności” wynosi 370 000 zł.
   
2 3
 4 5
 6 7
8 9
10

 11 12 

13 14

 16 17