Zagrożenia w ruchu:
Dyspozytor 24h
 PODSTAWOWE INFORMACJE:

godziny pracy: pon.-pt. 715-1515

kasa: pon.-pt. 1030-1430

sekretariat: (32) 396 97 00
dyspozytor: 795 550 347

W Bytomiu stanęły nowe tablice informacyjne

2Zakończył się montaż nowych tablic informacyjnych na bytomskich placach i skwerach. To już kolejne po nasadzeniach czy malowaniu ulicznych barier działania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, które poprawiają estetykę miasta.


Tablice, które można spotkać na bytomskich placach i skwerach, informują mieszkańców nie tylko o historii miejsc, ale też o patronach, których imiona nosi wiele przestrzeni w Bytomiu. Zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto to sposób, by dowiedzieć się więcej o bogatej historii Bytomia. Z czasem, wiele tablic zamiast informować, straszyło swoim wyglądem. Część z nich została zniszczona, pozostałe przez lata wyblakły i stały się nieczytelne.

Wymieniliśmy tablice, które w większości zostały zdewastowane. Oprócz tych połamanych i zniszczonych przez wandali, wymieniliśmy także te, które już wyblakły i wyglądały nieestetycznie – mówi Anna Bulanda, dyrektor ds. zieleni Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Nowe tablice pojawiły się w Parku Miejskim oraz na placach: Sikorskiego, Targalskiego, Rodła, Szalonka, Grunwaldzkim, Hiolskiego oraz Karin Stanek. Odnowione zostały też tablice na skwerach: przy ul. Wrocławskiej (w miejscu dawnego cmentarza ewangelickiego), Ojca Adama Wiktora (w tej lokalizacji także pojawiła się nowa tablica informacyjna o historycznym Kleinfeldzie).

Estetyczniej jest także przy ul. ks. Pawła Krafczyka oraz na skwerach: Odlanickiej-Poczobutt, Leopolda Kobierskiego, Ofiar Tragedii Górnośląskiej, Bonczola i Józefa Larischa. Nowa tablica stanęła też w Żabich Dołach. Odświeżone zostały też metalowe ramy, które wymagały wyczyszczenia, konserwacji i nowej warstwy farby. Łącznie wymieniono 22 pamiątkowe tablice za ponad 14 tys. zł.
  
2  4 
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. G. Goik